image

PeyamaKurd - Uluslararası Koalisyon’un Irak ve Suriye Güçleri Komutanı General Matthew McFarlane ve beraberindeki heyeti kabul eden Başkan Mesud Barzani, Peşmerge’nin birçok bedeller ödediğini ancak her mücadelesinin sonunda daima galip geldiğini ifade etti.

Başkan Mesud Barzani ve Uluslararası Koalisyon heyeti ile yapılan görüşmede İŞİD terörüyle mücadelenin yanı sıra, terör tehlikesinin devam ettiği belirtilerek, uluslararası toplum, Koalisyon ve bölge ülkelerinin işbirliği ve yardımlaşmasını sürdürmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Koalisyon Komutanı, Kürdistan Peşmerge Güçleri’nin cesur ve güçlü olduğu değinerek, söz konusu Uluslararası Koalisyon’un, Peşmerge’nin yeni bir solukla düzenlenmesinden yana olduğunu bildirdi.

Peşmerge büyük bedeller ödedi!

Ayrıca Başkan Barzani ise, terör örgütü IŞİD terörüyle mücadeledeki destek ve yardımlarından dolayı Koalisyon’a teşekkür ederek, Peşmerge’nin büyük bedeller ödediğini ancak her mücadelesinin sonunda galip geldiğini kaydetti.

Başkan Barzani konuşmalarında, “Çünkü Peşmerge’nin kendi iradesi ve meşru bir davası var. Bunun sürmesi gerekiyor. Peşmerge Güçleri vatansever bir ruh, irade ve inançlara eğitilerek güçlendirilmelidir” açıklamasında bulundu.