image

PeyamaKurd - Irak’ın Zikar vilayetine bağlı Nasiriye kentinde Kovid-19 hastalarının tedavi gördüğü İmam Hüseyin Hastanesi'nde çıkan yangında yaşamını yitirenler için Başkan Mesud Barzani tarafından bir taziye mesajı yayınlandı.

Başkan Mesud Barzani, Irak’ın Zikar vilayetine bağlı Nasiriye kentinde yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) hastalarının tedavi gördüğü İmam Hüseyin Hastanesi'nde çıkan yangında yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığında bulundu.

Kentteki hastane yangınında yaşamını yitirenlere tazide bulunan Başkan Mesud Barzani şu ifadelere yer verdi:

“Nasiriye kentindeki El-Hüseyin Hastanesi’nde yaşanan yürek yakan yangın olayında yaşamını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum, kendimi onların acılarının ortağı olarak biliyorum."

Başkan Barzani mesajında, “Yüce Allah’a bu olayın kurbanlarının ruhlarını cennetle sevindirmesi için dua ediyorum” diyerek yaralılar için de acil şifalar diledi.

Ayrıca Başkan Barzani mesajını, “Doğrusu biz Allah’a aidiz ve kuşkusuz O’na döneceğiz” ayetiyle tamamladı.

Irak’ın Zikar vilayetine bağlı Nasiriye kentinde yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) hastalarının tedavi gördüğü İmam Hüseyin Hastanesi'nde çıkan yangında şimdiye kadar 92 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi de yaralandı.