image

PeyamaKurd- Başkan Mesud Barzani, 30 Eylül’de yapılan Kürdistan Parlamentosu seçimlerinin başarıyla sonuçlanmasından dolayı Kürdistan halkını kutladı.

Kürdistan Bölgesi Bağımsız Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu, 30 Eylül’de gerçekleşen Irak Parlamentosu seçim sonuçlarının yüzde 85’ini açıkladı.

Kürdistan halkının başarılı bir şekilde demokratik haklarını sandıklara yansıtmalarından dolayı tebrik eden Başkan Barzani mesajında: 

“30 Eylül’de gerçekleştirilen Kürdistan Parlamento seçimleri dolayısıyla tüm Kürdistan halkını tebrik ediyorum. KDP’nin seçim başarısı dolayısıyla tüm onurlu üye, taraftar ve sempatizanlarımızı kutluyorum. Birçok siyasi çevre tarafından oy verme işlemlerinde usulsüzlük yapıldığına dair şikayetler olabilir. Kürdistan Bağımsız Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu’ndan detaylı ve ciddi bir şekilde gereken incelemeleri yaparak, gerçekleri açığa çıkarmasını, usulsüzlüklerin üzerine hiçbir şekilde örtmemeleri ve gerçekleri ortaya çıkarmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.