image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, ABD’nin IŞİD’e Karşı Mücadelede Uluslararası Koalisyon Özel Temsilcisi John Godfrey ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Yapılan görüşmede, Irak ve Suriye’deki son gelişmelerin yanı sıra IŞİD’in terör saldırılarına karşı mücadele çabaları değerlendirildi.

ABD’nin Uluslararası Koalisyon Özel Temsilcisi John Godfrey, görüşmede, IŞİD’in Irak ve Suriye’nin bazı bölgelerinde gerçekleştirdiği saldırılardan duyduğu endişeyi dile getirerek, saldırılara karşı mücadele ve bölgenin istikrarı için Peşmerge ve Irak ordusuna desteğin önemine dikkat çekti.

ABD'li yetkili Godfrey açıklamasında, önümüzdeki hafta IŞİD’e Karşı Mücadelede Uluslararası Koalisyon’un İtalya’nın başkenti Roma’da toplanacağını kaydetti.

"Kürdistan ve Kürdistani bölgelerde ortak koordinasyon önemli"

Peşmerge’ye desteğinden ötürü Uluslararası Koalisyon’a teşekkür eden Başbakan Mesrur Barzani ise, Kürdistan Bölgesi idaresinde olmayan Kürdistani bölgelerde Peşmerge ve Irak ordusunun ortak koordinasyon merkezlerinin faaliyete girmesinin IŞİD’e karşı mücadelede önemli bir adım olduğunu dile getirdi.

Mesrur Barzani ayrıca görüşmede, Roma’da gerçekleştirilecek Uluslararası Koalisyon zirvesine Kürdistan Bölgesi heyetinin katılımının önemine değindi.