image

PeyamaKurd - Kürdistan Başbakanı Mesrur Barzani'nin makanına kabul ettiği ABD’nin Erbil Başkonsolosu Steven Fagin, Kürdistan Bölgesi’nin Koronavirüsle mücadelesindeki başarısından övgüyle bahsetti.

 ABD’nin Erbil Başkonsolosu Steven Fagin, Kürdistan Bölgesi ve Irak’’taki gelişmelerin masaya yatırıldığı görüşmede, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin Koronavirüse karşı başarılı mücadelesine değindi.

Kürdistan Başbakanı Mesrur Barzani, Kürdistan Bölgesi’nin ekonomik durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, hükümetin bu süreçle mücadele için özel bir planı kabul ettiğini ve plan dahilinde harcamaların azaltılacağını, gelirlerin ise çoğaltılacağını dile getirdi.

Mesrur Barzani görüşmede, Erbil ile Bağdat arasındaki ilişkilere de değinerek, sorunların anayasal çerçevede çözüme kavuşması için müzakerelerin devam ettiğini, tarafların görev ve haklarının korunduğu bir çözümden yana olduklarını vurguladı.

Öte yandan görüşmede, ABD ile Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine değinilerek, ABD’li yatırımcıların Kürdistan Bölgesi’ndeki yatırımlarının arttırmasına önemine dikkat çekildi.