image

PeyamaKurd - Kürdistan Demokratik Sosyalist Partisi (KDPS) Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmud ile bir araya gelen Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, tarımı desteklemenin hükümetin öncelikli görevlerinden biri olduğunu dile getirdi.

Yapılan görüşmede, KDPS Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmud, Kürdistan halkının yeni hükümetten çok ümitli olduğunu söyleyerek, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin ekonomik kalkınmaya yönelik adımlarını desteklediklerini ifade etti.

Görüşmede konuşan Başbakan Mesrur Barzani ise, hükümetin ayrım gözetmeksizin Kürdistan Bölgesi vatandaşlarına hizmet etmesi gerektiğini kaydederek, vatandaşların da hükümetin programını en iyi şekilde uygulaması için destek olması gerektiğini belirtti.

Kürdistan Başbakan açıklamasında, “Hükümetin öncelikli işlerinden biri tarım ve Kürdistan Bölgesi’nde üretilen ürünleri desteklemektir” sözlerine yer verdi.

Görüşmede ayrıca Erbil ile Bağdat arasındaki konulara da değinen Başbakan, sorunların anayasal çerçevede çözüme kavuşması noktasında görüşmelerde ilerleme sağlandığını kaydetti.