image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Bakanlar Kuruluna başkanlık eden Başbakan Mesrur Barzani, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Kürdistan Bölgesi’ni ziyaret etmesini önemli ve tarihi olduğunu ifade etti.

Bakanlar kurulunda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Kürdistan Bölgesi’ni ziyaret etmesini önemli ve tarihi olarak nitelendiren Başbakan Mesrur Barzani, Fransa’nın Kürdistan Bölgesi halkıyla ilişkilere önem vermesinin Kürdistan Bölgesi uluslararası alandaki güçlü konumunu gösterdiğini dile getirdi.

ABD-Irak strateji görüşmelerinde Kürdistan'ın çıkarları ele alındı

Yapılan toplantıda, Kürdistan Bölgesi Başkanlığı Başkanlık Divanı Başkanı Fevzi Hariri ve Bakanlar Kurulu Sekreteri Amanc Rahim’in Kürdistan Bölgesi’nin ABD ile Irak arasındaki stratejik görüşmelere katılmasının önemine dair sunum yaparken, Kürdistan Bölgesi’nin söz konusu görüşmelerdeki çıkarları ele alındı.

Eğitim Bakanı Alan Heme Said ve Sağlık Bakanı Saman Berzinci  tarafından Kovid-19 salgını gölgesinde yeni eğitim dönemine hazırlıklarla ilgili sunum yapılan toplantıda, öğrenci ve öğretmenler için aşı olma merkezlerinin yoğun bir şekilde çalıştığı vurgulandı.

Ayrıca toplantıda, su kaynaklarının korunması ve halka temiz su temini konularında ilgili bakanlar da sunum yaparak, ekmek fiyatlarındaki artış ve un kalitesi konuları da gündeme geldi.