image

PeyamaKurd- Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Germiyan da 3 kişinin ölümüne neden olan terör örgütü IŞİD saldırısına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Başbakan açıklamasında, terör örgütü IŞİD’in tamamen yok edilmediği, Uluslararası toplumun Kürdistan Bölgesi ve Irak’a yok edilmesi için yardım etmesi gerektiğini belirtti.

Saldırıda yaşamını yittiren 3 asayiş görevlisinin yakınlarına da başsağlığı dileyen Başbakan mesajında şunları dile getirdi:

“DAİŞ’li teröristlerin Kifri ilçesine bağlı Kulaco nahiyesinde düzenlediği saldırısında maalesef Asayiş Müdürü ve çalışanları şehit düştü ve bazı çalışanlar da yaralandı.

Şehit yakınlarına başsağlığı diliyor, taziyelerimi iletiyorum. Yüce Allah’tan onları cennetiyle müjdelemesini temenni ediyor, yaralılara da acil şifalar diliyorum.

DAİŞ’li teröristlerin bu saldırısı, bu terör örgütünün halen tamamen yok edilmediğini gösteriyor. Bizler de defalarca uyarıda bulunduk. Bu yüzden uluslararası toplumun Kürdistan Bölgesi ile Irak’a, DAİŞ’le mücadelede yardım etmesi, terör örgütlerinin ortaya çıkmasına ve aktif hale gelmesine yol açan sebepleri ortadan kaldırması gerekiyor.”

Germiyan’ın Kifri ilçesine bağlı Kulleco nahiyesine terör örgütü IŞİD havan düzenlemiş 3 asayiş görevlisinin yaşamını yittirmiş, 8 kişinin de yaralanmıştı.