image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani yayımladığı bir mesaj’da ABD Senatosu’ndaki Cumhuriyetçi ve Demokrat Senatörlere teşekkür etti.

Başbakan yayımladığı mesajda, “Uçuşa yasak bölge operasyonunun yıldönümü anması ve Kürdistan Bölgesi ile ABD arasındaki güçlü ortaklık dolayısıyla senatör arkadaşlarımız Chris Van Hollen ve Marco Rubio tarafından sunulan tasarıdan ötürü Cumhuriyetçi ve Demokrat Parti’ye teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Teşekkür mesajında ayrıca  tasarıya destek veren ve sponsor olan Temsilciler Meclisi üyeleri Mike Woltz, Jim Cooper, Chris Stewart, Jason Crow, Dina Dittas, Andy Kim ve Don Bacon’un isimlerini özellikle belirten Başbakan, söz konusu kararın sayısız insanın hayatnı kurtardığını vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu, demokrasimizi güvence altına almamız için gerekli korumayı verdi, Kürdistan Bölgesi ile ABD arasında güçlü ve modern bir ortaklık ile dostluk kurulmasını sağladı. Bugün Kürdistan, istikrarsız bir bölgede huzurlu bir bölgedir.

Dostluğumuz, ortak idealler yoluyla kuruldu. ABD hükümeti ve kongresindeki arkadaşlarımızla bu dostluğu daha da güçlendirmeyi umut ediyorum.”