image

PeyamaKurd- Başkent Erbil’de düzenlenen ve İçişleri Bakanlığı’nın İSO 9001 belgesi aldığı törende konuşan Başbakan Neçirvan Barzani, hükümet olarak idari kurumlarda daha modern bir sistem kurmak istediklerini ifade etti.

Daha kolay, vatandaşı yormayan bir sistem için çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını ifade eden Başbakan, “O eski ve vatandaşlarımızı yoran bürokratik sistemden kurtulmalıyız” dedi.

Neçirvan Barzani, “Tüm kurumlarımızda elektronik ve gelişkin teknolojiye dayalı bir sistem kurulması için uğraşıyoruz. Vatandaşların sorunları hükümet kurumlarında hızlı bir şekilde çözülmeli. Vatandaşlarımız eski ve hantal sistemden kurtulmalı, kurumlardaki yapılanmalar devam etmeli.” Dedi.

Neçirvan Barzani son olarak, bu konuda parlamentoyla beraber çalışmaları gerektiğini söyleyerek yasaların kendilerine verdiği yetkiyi kullanacaklarını ve yeni bir sisteme geçiş için ciddi bir çalışma gerektiğini  futboldan örnek vererek, “Bu bir ekip işi. Bir takım düşünün, eğer paslaşma olmazsa başarı da olmaz” diye konuştu.