image

PeyamaKurd - Kürdistan Başbakanı Mesrur Barzani, yükseköğretime önem vermenin yanı sıra Kürdistan Bölgesi’ndeki bilimsel çalışmaları ileri seviyelere taşımanın kabinenin öncelikleri arasında olduğunu dile getirdi. 

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Kürdistan American Üniversitesi’nin kurucusu Mesrur Barzani, Duhok’taki Kürdistan American Üniversitesi ilk mezuniyet töreninde yaptığı açıklamada, eğitime önem vermenin 9’uncu Kürdistan Bölgesi kabinesinin öncelikleri arasında olduğunu ifade etti. 

Başbakan Barzani, 5 yıl içerisinde Duhok’taki American Üniversitesi’nin büyük bir ilerleme kat ettiğini görmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, üniversite başkanına teşekkür ederek, zor bir süreçte üniversitenin eğitim kalitesini arttırdığını belirtti. 

denen bedeller sayesinde eğitimli nesiller yetişti"

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani’ye de teşekkür eden Başbakan, Neçirvan Barzani’nin başbakanlığı döneminde yükseköğretime destek verdiğini kaydetti. 

Başkan Barzani’ye ilişkin de konuşan Başbakan, “Zor bir dönemde Kürdistan Bölgesi Başkanı olan liderimiz Başkan Mesud Barzani’ye teşekkür ediyorum. Onu çabaları ve ödenen bedeller sayesinde eğitimli nesiller yetişti” sözlerine yer verdi. 

Öte yandan American Üniversitesi’nin kısa bir süreçte eğitimde büyük bir ilerleme sağladığını ve şuan 645 öğrencisi olduğunu bildiren Başbakan, “9’uncu kabinenin öncelikli görevlerinden biri, yükseköğretime önem vermek ve Kürdistan Bölgesi’ndeki bilimsel çalışmaların seviyesini arttırmak” dedi.