image

PeyamaKurd | Kürdistan Başbakanı Neçirvan Barzani, Irak Parlamento seçimleri kapsamında bugün başkent Erbil’de partisinin düzenlediği etkinliğe katıldı.

Barzani, “Herkes bunun çok iyi biliyor, partimiz seçimlere katılma ya da katılmama yönünde Kürt partileriyle ortak bir karara varmasını istiyor. Ancak maalesef bu birlik gerçekleşmedi” ifadelerini kullandı.

Başbakan Barzani ,“Bazı şahıs ve taraflar bu seçimleri partimizi zayıflatmak için kullanmak istedi. Taraftarlarımızdan seçimlere birlik içinde güçlü bir şekilde katılmalarını istiyoruz. KDP’nin her zaman Kürdistan Bölgesi’nin birinci partisi olduğunu ispatlayalım. Herkes şunun çok iyi farkındadır. Partimiz seçimlere katılma ya da katılmama yönünde Kürt partileriyle ortak bir karar almak istiyorduk. Ancak maalesef bu birlik gerçekleşmedi.

Aksine bazı taraflar farklı hesaplar içine girerek seçimleri KDP’yi zayıflatmak için kullanmak istediler. Bundan dolayı birlik içinde bu seçimlere çok güçlü bir katılım sağlamamız gerekiyor. KDP karşıtlarına birinci parti olduğumuzu ve Kürdistan halkının kazanım ve haklarını savunan bir parti olduğumuzu ispatlayalım" dedi.