image

PeyamaKurd- Irak’ta Yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen Muhammed Tevfik Allavi’nin Kürdistan Bölgesi’ndeki memur maaşlarını geciktirmeyeceğine dair Kürt yönetimine söz verdiği belirtiliyor.

Irak Parlamentosu Kürt Parlamenteri Cemal Koçer,  Muhammed Tevfik Allavi ile Kürtler adına görüşme yaptıklarını, Allavi’nin Kürdistan Bölgesi memurlarının maaşları ve Kürt çiftçilerin borçlarının ödenmesi konusunda kendilerine söz verdiğini söyledi.

Koçer, “Biz Allavi’nin yeni hükümet kurmakla görevlendirilecek en güçlü aday olduğunu biliyorduk. Kendisi ile yaptığımız görüşmede yeni kurulacak hükümetin Kürdistan Bölgesi memurlarının maaşları ve Kürt çifiçlerin borçlarının ödenmesi konusunda kararlı olacaklarına dair bize söz verdi” ifadesini kullandı.

Muhammed Tevfik Allavi’nin henüz yeni kabinesini Parlamento’ya sunmadığı belirten Koçer, resmi olarak göreve başlamadığı için verdiği sözleri şu aşamada yerine getiremeyeceğini, ancak görev aldığında kendisinden beklentili olduklarını sözlerine aktardı.