image

PeyamaKurd - 56’ncı Münih Güvenlik Konferansı’nda Başbakan Mesrur Barzani’yle bir araya gelen ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham başkanlığındaki Kongre heyeti, Kürdistan Bölgesi’nin ABD’nin bölgedeki önemli bir müttefiki olduğunu dile getirdi. 

Kürdistan Başbakanı Mesrur Barzani, 56’ncı Münih Güvenlik Konferansı kapsamında ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham başkanlığındaki Kongre heyetiyle bir görüşme gerçekleştirdi. 

Irak ve bölgedeki gelişmelerin yanı sıra, Kürdistan Bölgesi ile ABD ilişkileri ele alındığı görüşmede ABD Kongresi heyeti, Kürdistan Bölgesi’nin ABD’nin bölgedeki önemli bir müttefiki olduğunu ifade etti. 

Mesrur Barzani ise, Kürdistan Bölgesi’ne desteğinden dolayı ABD’ye teşekkür ederek, bölgenin güvenlik ve istikrarının sağlanmasında Kürdistan Bölgesi'nin önemli bir faktör olamaya devam edeceğini kaydetti. 

Başbakan bugün ayrıca ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kuveyt Başbakanı Sabah el-Halid el-Sabah ve Almanya Paramentosu’ndan bir heyetle görüşmeler yaptı.