image

PeyamaKurd - Roswell Amerikan kasabası, dünyanın her yerinde, 60 yıldan fazla zamandır tartışılan, dünya dışı uzay gemisinin sözde kazası olan 1947 önemli olayı için biliniyor.

Hiç şüphesiz dünyadaki en ünlü ve en popüler UFO müzesi bu şehirde bulunmaktadır. Müze, dünya dışı sergilere eşsiz bir koleksiyon sunuyor.

Çoğu müze sergileri, 1947 olaylarıyla bağlantılıdır. Odalarında, düşmüş UFO'nun korunan parçaları, sunulan sayısız fotoğraf ve makale bulunmaktadır. Kazanın bulunduğu yerde bulunan eserlerin amacı yalnızca müze sahipleri ve ziyaretçileri tarafından tahmin edilebilir. Müze buna göre döşenmiştir. Her yerde, dünya dışı varlıkların modellerini ve etkileyici büyük UFO'ları görülür.

Müze tiyatrolarından birisi konferanslar ve seminerler için bir mekan olarak hizmet ediyor, bu nedenle konuklar yabancılarla dolu bir etkinliğe katılmak için mükemmel bir fırsat buluyor.

Roswell'in muhteşem müzesi tablonun ressamlarına da hitap edecek, çünkü tablonun dünyevi varlıklara ayrılmış çok geniş bir resim koleksiyonu sunuluyor.

Müzeyi ziyaret ettikten sonra, 'dünya dışı' Rosewell bölgesinde yürüyebilirsin. Her şey önemli olayı anımsatıyor: Mcdonald'lar dünya dışı uzay gemisi biçiminde, hediyelik eşya dükkanları ile karşılık gelen mallar ve hatta sokak feneri, uzaylıların kafalarına benziyor.