image

PeyamaKurd - Kuzey Irak’ın (Kürdistan Bölgesi) kuzeyinde yer alan Zap ve Hakurk bölgelerine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hava harekatı yapıldı. Bölgeye yönelik operasyonların hala devam ettiğini açıklayan TSK, 3 PKK mensubunu öldürdüğünü duyurdu.

TSK’nın yaptığı açıklamaya göre, Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Hakurk bölgelerine yönelik hava harekatı düzenledi.

Yapılan hava harekatına ilişkin verilen açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Irak kuzeyi Zap ve Hakurk bölgelerine yönelik 10 Haziran 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtı ve ateş destek vasıtaları ile yapılan atışlar neticesinde üç silahlı terörist etkisiz hale getirilmiştir.”

Kandil operasyonuyla ilgili her türlü seçeneğin masada olduğunu söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, "Türk askeri Kuzey Irak'ın 30 kilometre içinde" olacak diye belirtmişti.

Önceki gün Kandil ile ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım, "Türk askeri Kuzey Irak'ın 30 kilometre içinde, Kandil'le ilgili her seçenek masada. Bizim derdimiz bölücü terör örgütüyle" ifadesini kullanmıştı.