image

PeyamaKurd - Türkiye'nin Rojava'ya yönelik operasyonları sonrası gelişmeleri değerlendiren Yunanistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Konstantinos Floros, Ankara'ya mesajda bulundu. Floros açıklamasında, ülkede düzenlenecek olan Silahlı Kuvvetler Günü kutlamaları nedeniyle yaptığı konuşmada Türkiye ilgili konuştu.

Türkiye'nin olası operasyonları için uyarıda bulunan Yunanistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Konstantinos Floros, Türkiye ile ilgili "Kim 'gelmek' gibi ölümcül bir hata yaparsa, yeni bir Maraton, yeni bir Salamis ve yeni bir 731 ile karşı karşıya kalacağını önceden bilsin" sözlerine yer verdi.

"Rojava operasyonları Yunanistan'a mesaj mı" yorumu!

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Floros açıklamasında, ülkelerine savaş açmayı düşünenlerin yeni bir ‘Maraton’la karşı karşıya kalacağına belirtti.

Floros açıklamasında, Türkiye’nin açıklamalarına ve Türkiye’deki üst düzey analistlerin Ankara’nın Rojava ve Kürdistan Bölgesi’ne operasyonunun “Yunanistan’a bir mesaj” olduğu yönündeki mesajlarına vurgu yaparak, bu sözlerinin Türkiye’ye dolaylı bir yanıt olduğunu kaydetti.

"Ne zaman isterlerse gelmeye karar verirler"

Öte yandan bu açıklama sonrası Yunanistan'ın önde gelen yayın organlarından protothema.nr haber sitesinin okuyucularına duyurduğu haberde şu sözlere yer verdi:

“Yüksek moral, profesyonellik, kararlılık, sarsılmaz irade ama her şeyden önce silahlarınızın gücü ve ruhunuzun ateşi, bizi kim tehdit ederse etsin, Yunanistan’ın güçlü, özgür ve bağımsız kalacağının en iyi garantisidir. Ne zaman isterlerse gelmeye karar verirler."