image

PeyamaKurd - Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçim sonuçlarına ilişkin YSK’dan açıklama yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre "Güzel bir seçim sonuçlandırdık" açıklaması yapıldı.

Seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirme yapan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, dün gerçekleşen cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada "Güzel bir seçim sonuçlandırdık" açıklamasında bulundu.

YSK Başkanı Güven, sonuçların yüzde 98'inin dün siyasi partilerle paylaşıldığını bildirirken, tamamının birkaç saat içinde paylaşılacağını dile getirdi.

Seçim sonuçlarına ilişkin YSK Başkanı Güven, yaptığı açıklamada, “Her seçimde siyasi  parti temsilcilerinin çoğunlukta olduğu sandık kurulu üyelerinin tutmuş olduğu tutanakları, bize geldiğinde, eş zamanlı olarak siyasi partilerle paylaşıyoruz. Dün de böyle oldu. Yüzde 99.91’i sisteme işlendi. Akşam bu sisteme işlenen ve siyasi partilerle paylaştığımız sonuçları alt alta toplamak suretiyle biz sonuçları açıkladık. Aynı bilgi ve belgeler açıklama yaptığım saat itibarıyla siyasi partilerin elinde de vardı, onların da aynı açıklamayı yapma imkanları vardı. Güzel bir seçim sonuçlandırdık. Sağlıklı bir seçim oldu, sonuçları, kesinleştikten sonra vatandaşların incelemesine açacağız” ifadesini kullandı.