image

PeyamaKurd - 23 Haziran’da yapılacak seçime ilişkin açıklamada bulunan AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, hayatı boyunca makamları insana hizmet etmek için tercih ettiğini ifade etti.

HAK-İŞ Konfederasyonu’nun Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen 'İstanbul Temsilciler Toplantısı'na katılan Yıldırım, "Seçimler bitti ama kavgası, tartışması bitmedi. O halde ne yapacağız? Bu tartışmayı bitireceğiz. Öyle bir bitireceğiz ki, kimsenin sesi soluğu çıkmayacak" sözlerine yer verdi.

Açıklamada bulunan Yıldırım, "Bir milyon çalışanımızın kadroya geçirilme meselesini hep beraber çözdük. 'Belediyelere kadın eli değmesi için elimden geleni yapacağım' sözü verdim. Bu sözü unutmuş değilim. Verdiğim bu söz, biraz gecikti ama olacak. Bunun için önümüzde 24 gün var. 23 Haziran'dan sonra hem sizlere hem de İstanbullulara verdiğimiz sözleri birer birer yerine getireceğiz. Bu konuda her zaman olduğu gibi desteğinizin bizimle beraber olacağını da yürekten inanıyorum" şeklinde konuştu.

"Hayatım boyunca makamları insana hizmet etmek için tercih ettim. Benim için en büyük makam, insanların gönlünden oluşan makamdır” diyen Yıldırım şu ifadelere yer verdi, “Seçimler oldu, bitti ama kavgası, tartışması bitmedi. O halde ne yapacağız? Bu tartışmayı bitireceğiz. Öyle bir bitireceğiz ki, kimsenin sesi soluğu çıkmayacak. Anlamlı bir farkla 23 Haziran'da bu işi bitirmeye var mısınız? Şu CHP'li belediyelere bakın. İki günde yaptıklarını gördünüz. Hemen HAK-İŞ'lileri zorla istifa ettirmeye ve işte attırmaya başladılar. Bunların sicili bozuk.”