image

PeyamaKurd - İran’ın İsfahan kentinde Savunma Bakanlığı'na ait tesise yönelik insansız hava araçlı (İHA) saldırısının yankıları sürerken Wall Street Journal gazetesi'ne göre, İsrail tarafından düzenlendiği ileri sürüldü.

İsfahan kentinde Savunma Bakanlığı'na ait tesise yönelik İHA’lı saldırısına dair ABD’li bürokratların ve diğer yetkililerin konuya ilişkin açıklamalarına dayandırılan haberde, söz konusu saldırının İsrail tarafından yapıldığı iddia edildi.

Netanyahu'nun seçilmesi sonrası ilk saldırı!

WSJ haberinde, "ABD ve İsrail’in Tahran'ın nükleer ve askeri emellerini dizginlemek için yeni fırsatlar ararken İsrail, İran'ın savunma tesisine gizli bir İHA saldırısı düzenledi" denildi.

Yayımlanan haberde, söz konusu bunun Binyamin Netanyahu’nun yeniden başbakan olmasından bu yana bilinen ilk saldırı olduğu kaydedilirken, İsrailli ve ABD’li bürokratların İran ve Rusya arasındaki işbirliğinin gelişmesine karşı mücadele için yeni yöntemleri tartıştığı ifade edildi.

"İsrail gizli saldırılar düzenlemeye devam edecek"

WSJ gazetesi ayrıca haberinde şu sözlere yer verdi:

“Netanyahu’nun yeni hükümetinin Ukrayna'ya askeri destek sağlaması beklenmiyor. Ancak İran'ın nükleer ve askeri programlarına yönelik gizli saldırılar düzenlemeye devam edecek."