image

PeyamaKurd - ABD basını, CIA şefinin Ukrayna'ya bir ziayret gerçekleştirdiğini duyurdu. Yayımlanan habere göre, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns’un, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’i Rusya’nın kurduğu iddia edilen planlarla ilgili bilgilendirme amacıyla geçen hafta sonu gizlice Kiev’i ziyaret ettiği ileri sürüldü.

"Burns, Ukrayna başkentini gizlice ziyaret etti"

CIA direktörünün Kiev ziyaretine ilişkin Washington Post gazetesinin haberinde şu ifadelere yer verildi:

“Burns, Vladimir Zelenskiy’e Rusya’nın önümüzdeki haftalar ve aylardaki askeri planlarıyla ilgili tahminleri hakkında bilgi vermek için geçen hafta sonu Ukrayna başkentini gizlice ziyaret etti."

Zelenskiy ile Ukrayna savaşı ve askeri yardımlar konuşuldu!

Gizli olarak yapılan ziyaret ile ilgili haberde adı belirtilmeyen kaynakların aktardığına göre Zelenskiy ve Ukrayna istihbaratının üst düzey personeliyle yapılan görüşmede, Cumhuriyetçiler Temsilciler Meclisi’nde çoğunluk elde ettikten sonra ABD ve diğer Batı ülkelerinin Ukrayna’ya yardımının ne kadar süreceği konusu masaya yatırıldı.

Ayrıca Washington Post'a göre, Zelenskiy ve yardımcılarının bu görüşmeden, Biden’in Kiev’e desteğinin zayıflamayacağı, acil finansman mekanizmasının da en az temmuz ve ağustos ayına kadar süreceği izlenimiyle ayrıldığı vurgulandı.