image

PeyamaKurd - Sedat Peker, yayınladığı videolar ile gündemi sarsamaya devam ediyor. Sedat Peker yayınladığı 7. videosunda yeni ve çok önemli iddialarda bulundu. Uyuşturucu trafiğine ilişkin konuşan Peker, Kürt iş insanlarının katledilmesi ve Uğur Mumcu ile Kutlu Adalı cinayetini anlattı.

Son videosunda 4 Haziran 1994 yılında Adnan Yıldırım ve Hacı Karay ile birlikte katledilen Savaş Buldan ve Behçet Cantürk gibi iş insanlarının cinayetlerini anlatan Peker, şu ifadeleri kullandı:

"Böyle kaç kişi gitti. Emniyet Müdürlüğü döneminde Behçet Cantürk, Hüseyin Baybaşin, Savaş Buldan uyuşturucu işi yapıyorlardı. Hepsinden para aldı. En son siyasete girdi. Hayali cumhurbaşkanlığı idi.

Adam oraya çıkarken geçmişi temizlemek için Tansu Hanım'ı ikna etti. Milli Güvenlik Konseyi'ne sunum yaptı. Milli Güvenlik Konseyi'nde 'devletler kendi gelecekleri için bu tip eylemler yapabilir' diye sözlü karar çıkarıp başladılar hepsini öldürmeye. Vatan millet için değil kendi geçmişini temizlemek için yaptı.

Uğur Mumcu, görüşüne katılırsınız katılmazsınız. Bence şehittir. Neden öldürüldü? Öldürüldüğü zaman yazdığı yazılara bakın. Terör bölgelerinde uyuşturucu tarlaları olur, satışları olur ve silah ticareti.

Uğur Mumcu şehit ediliyor. Yanına ilk gelen kim, katil en önce gelir Mehmet Ağar. Eşine diyor ki, ‘Ben buradan bir tuğla çekersem devlet aşağı iner’ Bu meşhur sözdür. Devletin içinde yaşayanlar bunu bilirler. Uğur Mumcu, temiz adam, saf adam, tek başına bir adam.”

"Derin PKK da var sakın unutmayın”

Sedat Peker, ”Derin PKK da var sakın unutmayın” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mehmet Ağar'ın yaptığı organizasyonların hepsi kendi cebi içindi. Bana iş adamını arattırıyorlardı bu PKK'ya para veriyor diye. Ortak dostumuzdu. Abi adam Çorumlu, bu nasıl olur dedim. Sonra adamların yanına gidiyor iki çantayla..."

 


“Gelecekte bizi büyük iki felaket var”

Peker konuşmasının sonunda ise şu sözleri kullandı:

1980'de Diyarbakır'da cezaevinde yatan kişiye dışkı yedirdiniz, dışkı yedirdiğiniz kişi dağa çıktı. Çocuklarının önünde babalarını çırılçıplak soyunuz, çocukları dağa çıktı. Kürt ve Alevi sorununun çözümü aslında çok basit. Fakat çözülmesini istemiyorlar.

Bu ülkenin 84 milyonunun bir olmaya ihtiyacı var. İki sorun var gelecekte bizi büyük felaket bekleyen; Kürt meselesi, Alevi meselesi. Çözümleri çok basit, çözülmemesi için hep uğraşılmış. Gelecek sıkıntılı günler var. O günlere hazır olmak için birlik olmak lazım.”