image

PeyamaKurd - “Pençe” operasyonu ile koordineli olarak Kürdistan Bölgesi’nde Avaşin-Basyan ve Sinaht-Haftanin'e hava saldırısını düzenleyen Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, 3 PKK’linin öldürüldüğünü açıkladı. Bu açıklama sonrası PKK ise Hakurk’ta Kobra tipi helikopterin darbelendiğini iddia etti.

Operasyonlara ilişkin Türkiye Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Türk savaş uçakları Pençe operasyonu ile koordineli olarak Kürdistan Bölgesi sınırları üzerinde bulunan Avaşin-Basyan ve Sinat-Haftanin bölgelerinde bulunan PKK mevzilerini bombaladı.

Bakanlığın açıklamasında, bombardıman sonucu 3 PKK’linin yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Yapılan açıklama sonrası PKK ise, Hakurk’ta devam eden operasyonda Eylül günü saat 20.30'da Şeyhzade vadisinde bir kobra tipi taarruz helikopterlerinin darbelendiğini ileri sürdü.

PKK kanadından yapılan açıklamada, 4 Eylül günü saat 00.30 ile 01.30 arasında savaş uçaklarının bölgeyi bombaladığı ve bombardıman sonucu 2 örgüt mensubunun hayatını kaybettiği belirtildi.

Öte yandan PKK, hayatını kaybeden örgüt üyelerinin kimlik bilgilerinin ise daha sonra kamuoyu ile paylaşılacağını duyurdu.