image

PeyamaKurd - ABD Başkanı Donald Trump'ı "terörist" olarak niteleyen İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, "İran Trump'ın sonunu görecek ancak o İran'ın sonunu asla göremeyecek" ifadesini kullandı.

ABD’ye yönelik tehditlerde bulunan Cevad Zarif, resmi temaslarını sürdürdüğü Pakistan'ın başkenti İslamabad'da, Tahran-Washington hattında yaşanan gerilime ilişkin İran medyasına açıklamalarda bulundu.

Zarif, ABD yönetiminin, İran'a yönelik teröre destek suçlamalarına değinerek, "Trump, bir çok kez İran halkını bu lakapla (terörist) suçladı ancak bu lakap sadece kendisine yakışıyor. Eğer bir terörist varsa bu ekonomik terör suçu işleyen Trump'ın kendisidir" şeklinde konuştu.   

Diğer taraftan Trump'ın pazar günü Twitter hesabından paylaştığı, "İran savaşmak istiyorsa bu resmen İran'ın sonu olur" şeklindeki mesajına da cevap veren Zarif, "İran, Trump'ın sonunu görecek ancak o İran'ın sonunu asla göremeyecek. İran binlerce yıldır var ve var olmaya devam edecek. Yeni ortaya çıkan bir ülke İran hakkında bu şekilde konuşamaz" sözlerine yer verdi.

Bu haberi gördünüz mü? | Orta Doğu'ya yapılacak askeri sevkiyatın detayları açıklandı