image

PeyamaKurd - Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan ABD Başkanı Donald Trump, "Aşıda harika haber!" Paylaşımı yaptı. 

Twitter hesabı üzerinden Kovid-19 aşısına ilişkin heyecanlı bir paylaşımda bulunan Trump, "Aşıda harika haber!" yorumunda bulundu. 

Aşı çalışmaları kapsamında New England Journal of Medicine dergisinde yayımlanan bir araştırmada, ABD'li ilaç şirketi Moderna ve Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü iş birliğinde geliştiren ve 45 gönüllü üzerinde denenmeye başlanan aşının, Koronavirüs'e karşı bağışıklık sağlamada ümit verdiği belirtildi. 

Buna göre potansiyel Kovid-19 aşısına ilişkin çalışmaların son aşamasına 27 Temmuz'da başlanacak ve aşı 30 bin kişi üzerinde denenecek. 30 bin kişiyi kapsayacak olan araştırma, Kovid-19 aşısı konusunda yapılan en büyük araştırma özelliği taşıyor. 

İlk aşamada genç yetişkinler üzerinde denenen aşı, son aşmasında risk grubunda olan yaşlı yetişkinler ve kronik hastalıkları bulunanlar üzerinde de test edilecek.