image

PeyamaKurd - Kovid-19 Salgını ile ilgili açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelenin koordinasyonu için Beyaz Saray bünyesinde kurulan Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü'nün bir süre daha dağıtılmayacağını ancak ekipte bazı değişiklikler yapılabileceğini ifade etti.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in dün yaptığı “Kovid-19 Göre Gücü’nü dağıtmayı düşünüyoruz” açıklamasına Trump’tan yanıt geldi.  

Pence'in liderliğindeki "Kovid-19 Görev Gücü'nün iyi bir iş çıkardığına ve gelecekte atılacak adımlar için de yüksek standartlar oluşturduğuna işaret eden Donald Trump şu açıklamada bulundu:

"Solunum cihazlarımız hem azdı hem de kötü durumdaydı, şimdi binlercesini üretiyoruz, bir kısmını da stokluyoruz. Solunum cihazına ihtiyacı olan diğer ülkelere de yardım ediyoruz"

Trump ayrıca açıklamasında, ABD'nin salgın döneminde test ve maske bakımından da önemli işler yaptığını belirterek, "Bu başarılarından dolayı, Kovid-19'la Mücadele Görev Gücü, güvenliğe ve ülkemizin ekonomisinin yeniden faaliyete geçmesine odaklanarak, görevine süresiz devam edecek. Uygun şekilde ekibe eklemeler ya da çıkarmalar yapabiliriz. Görev Gücü virüse karşı aşı ve tedavi geliştirilmesine de odaklanacak. Teşekkürler" sözlerine yer verdi.