image

PeyamaKurd - Başkanlık yarışını erken başlatan Cumhuriyetçi siyasetçi Eski ABD Başkanı Donald Trump, seçim kampanyasını başlattı. Trump, 2024 başkanlık seçimleri için "her zamankinden farklı bir seçmen ruhu" olduğunu belirterek, anketlerin kendisinden yana olduğunu vurguladı.

Trump, ABD'de 2024'te yapılacak başkanlık seçimlerine adaylığını daha önce açıklamıştı. Trump, seçim kampanyasına ait ilk konuşmalarını New Hempshire'da düzenlenen Cumhuriyetçi Partinin yıllık toplantısında ve Güney Carolina eyaletinin başkenti Columbia'da düzenledi.

2024 seçimleri için her zamankinden daha "kararlı ve kızgın" olduğunu ve büyük mitingler düzenleyeceklerini belirten Donald Trump, "Çünkü daha önce hiç görmediğimiz bir seçmen ruhu var" dedi.

Başkan olduğu dönemde hayata geçirdikleri politikalardan örnekler veren Donald Trump, mevcut Başkan Joe Biden'ın sınır, ekonomi ve sosyal politikalarına da tepki gösterdi.

Başkan adayı Trump, "2024 seçimleri ülkemizi kurtarmak için tek şansımız" diyerek, ABD'nin sol ideolojiye, derin devlet, medya ve Çin'e karşı koyabilen bir lidere ihtiyacı olduğunu vurguladı.