image

PeyamaKurd - New York Times gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın 2016 yılındaki seçim kampanyası için Deutsche Bank'ten kredi istediğini iddia etti.

Gazetenin verdiği haberde seçim kampanyası sırasında milyonlarca dolar harcayan Trump, işini büyütmek için Deutsche Bank'ten kredi talebinde bulunduğunu ileri sürdü.

Alman bankasından istenilen krediye ilişkin Trump'ın "yıllardır müttefiki" olarak tanımlanan bankanın ''Borç Kralı'' dediği Trump'a kredi vermeyi kabul etmediği gelen iddialar arasında bulunuyor.

Gazete isimsiz olarak verilen bir kaynağın, "üst düzey banka çalışanlarının Trump'ın ayrıştırıcı adaylığı ve seçim kampanyası nedeniyle bu tür bir kredinin verilmesinin oldukça riskli olduğuna inanması" dolayısıyla talebin kabul edilmediğini ifade etti.

Diğer taraftan banka çalışanlarının, Trump'ın kazanması ve kredinin zamanında ödenmemesi durumunda borcu tahsil etmemek ya da ABD Başkanı'nın mal varlığına el koymak arasında bir seçim yapmak zorunda kalınacağı endişesi taşıdıkları da kaydedildi.