image

PeyamaKurd - SANA'dan yapılan habere göre Suriye’nin güneyindeki Dera şehrinde meydana gelen bir patlamada Naima Belediye Başkanı Ala el-Abud hayatını kaybetti, bir sivil ise yaralandı.

Dera'da yaşanan saldırı ile ilgili Suriye resmi haber ajansı SANA’nın haberinde, Naima Belediye Başkanı Ala el-Abud’un (38) Dera şehrindeki Hirbe kavşağı yakınında yaşanan patlama sonucunda hayatını kaybettiği ve olay yerinde bulunan bir sivilin yaralandığı ifade edildi.

Bölgedeki sağlık yetkililerin DPA’ya verdikleri demeçte, Belediye Başkanı’nın ailesinden iki kişiyle birlikte ağır yaralandığını belirterek, Dera Ulusal Hastanesi’ne kaldırılan Abud’un ameliyat edildiğini vurguladı.

Yerel kaynaklar ise Kaşef mahallesinde bu sabah büyük bir patlama meydana geldiğini, bir turist arabasının hedef alındığını ve yaralananların hastaneye kaldırıldığını vurguladı.

Dera, Suriye rejim güçlerinin yanı sıra Rus güçleri ve rejim yanlısı milislerin birçok kez hedef alındığına tanık oldu. Bu saldırılar sonucunda onlarca kişi öldü ve yaralandı.