image

PeyamaKurd - Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin grup toplantısında kendisinin yalnız olmadığını söyleyen MHP lideri Devlet Bahçeli’ye teşekkür etti.

Bahçeli yaptığı konuşmada, “Süleyman Soylu'ya yönelik itibar suikastını kabul etmiyoruz. Bunu da tarihe not düşmek istiyorum. Kim demiş Sayın Soylu yalnız diye? Kim demiş Sayın Soylu kimsesiz diye?" ifadesini kullanmıştı.

Sosyal medya hesabı üzerinden Bahçeli’ye teşekkür eden Soylu, “Devletimizin terörle mücadele azim ve kararlılığına, kahraman güvenlik güçlerimize, edeben ifade ederim ki şahsıma ve mücadele arkadaşlarıma, büyüğümüz Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sn. Dr. Devlet Bahçeli’ye güven ve inancı için minnet ve şükran duyuyorum. Allah razı olsun” dedi.

Sedat Peker’in Soylu’ya yönlendirdiği suçlamalar karşısında AKP’nin sessiz kalması, İçişleri Bakanı’nın yalnız olduğu iddialarını beraberinde getirmişti.

Öte yandan kulis iddialarına göre AKP içerisinde Soylu rahatsızlığı bir süredir dile getirilip, istifasının an meselesi olacağı ileri sürülüyor.