image

PeyamaKurd - ABD'nin Michigan eyaletindeki Detroit şehrinde bir rahip, sosyal mesafeyi korumayı devam ettirirken kiliseye gelenlere kutsal su vermenin yaratıcı bir yolunu buldu.

Aziz Ambrose Kilisesi tarafından paylaşılan fotoğraflarda rahip Timothy Pelc'in bir su tabancası ile kilisenin önüne gelen araba içindeki kişilere kutsal su sıktığı görülüyor. Rahibin bunu yaparken maske, siperlik ve eldiven taktığı görülüyor.

İngiliz Guardian gazetesine göre bu fotoğraf, sosyal medyada birçok esprili paylaşıma ilham kaynağı oldu. Fotoğrafın montajlandığı paylaşımların birinde ise yüzünde maske ve siperi olan ve eldiven takan rahip Pelc, “cehennem alevleri arasında zebanilere” su püskürtüyor. 

Detroit bölgesinde çekilen fotoğraflar geçen günlerde viral oldu. Birçok sosyal medya kullanınıcısı, su tabancası kullanan rahibi fotoşop ile farklı senaryolara yerleştirdi.

Rahip Pelc, fotoğrafların sosyal medyada sıkça paylaşılmasının ardından Vatikan'ın nasıl bir tepki vereceğinden endişe ettiğini ancak "henüz bir şey denmediğini" kaydetti.