image

PeyamaKurd - Adı sık sık organize suç örgütü lideri Sedat Peker’le gündeme gelen Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile daha önce salgın döneminde verileri gizlediği yönünde eleştirilerle gündeme gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasındaki kavgaya ilişkin önemli bir iddia ortaya atıldı.

"140journos" adlı YouTube kanalı, salgınının seyrettiği süreci ve bu süreçte gelişen siyasi ilişkileri ele aldığı belgeselinde, Soylu ile Fahrettin Koca arasında Türkiye'deki ilk sokağa çıkma yasağı uygulamasında kavga çıktığını iddia etti.

Belgeselin girişinde üst düzey bir Türk bürokratın görüşlerine yer veren 140journos, bürokratın kimliğine gizli tuttu.

Bürokrat, Süleyman Soylu ile Fahrettin Koca arasındaki ilişkiye dikkat çekti. Bürokrat, "Ankara'da siyasetçilerin ticari bağlantıları var. Süleyman Soylu ile kardeşi medikal sektöründe iş yapıyorlar bu arada anlayacağınız iki taraf arasındaki kavga çok büyük" dedi.

“Soylu’nun elinde Bakan Koca aleyhinde çok ciddi dosyalar var”

Soylu- Koca arasındaki kavgaya ilişkin önemli iddialarda bulunan üst düzey bürokrat, Soylu’nun elinde Koca aleyhinde çok ciddi dosyalar olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

"Aslında bütün bu yaşananların arkasında Bakan Soylu ile Bakan Koca arasındaki büyük bir çekişme yatıyordu. Bu devam eden sürtüşme de Soylu’nun elinde Bakan Koca aleyhinde çok ciddi dosyalar olduğunu biliyorum. Sağlık Bakanlığı’nın veri sakladığına dair...

İçişleri Bakanlığı'nın bu verileri alıp hazırlamasının bir anlamı vardı. Sen bir hata yapıyorsun, ben bunu alıp yukarıya da bildiriyorum. Toplumun da gözüne sokuyorum anlamına geliyordu. Tabii bu arada her şey yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Ankara'da siyasetçilerin ticari bağlantıları var. Süleyman Soylu ile kardeşi medikal sektöründe iş yapıyorlar bu arada anlayacağınız iki taraf arasındaki kavga çok büyük."