image

PeyamaKurd - Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "31 Mart'ta zayıf çıkarsak, HDP'nin de PKK'nin talimatlarının da bulunduğu ittifak, Türkiye'ye 4.5 yılı zehir zindan eder" ifadelerini kullandı. Soylu, İran'la beraber PKK'ye yönelik operasyon düzenleyeceklerini söyledi.

Soylu, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündemi yönelik açıklamalarda bulundu. Soylu, “Türkiye'de yatırım yapılacaksa bu, güvenliğe, huzura ve insanların kafasının rahat olmasına bağlıdır. Uluslararası doğrudan yatırımcı gelecekse bunun temeli Türkiye'de kendini güvende hissetmesidir” dedi.

​Soylu HDP’ye yüklenerek, “31 Mart'ta zayıf çıkarsak, HDP'nin de PKK'nın talimatlarının da bulunduğu ittifak, Türkiye'ye 4.5 yılı zehir zindan eder.

4 Haziran'da HDP'yi Meclis'e taşıyan CHP'dir ve Kılıçdaroğlu'dur. Bunun sorumluluğu bu dünyada da öteki dünyada da onlardadır.

(Millet İttifakı) Bizim yaptığımız tespitlerde, bu ittifaka HDP her yönüyle destek veriyor. DP, zillet ittifakı içerisindeki bütün partilere 299 aday, belediye meclis üyesi ve il genel meclisi üyesi vermiş” diye konuştu.