image

PeyamaKurd - BM Genel Kurulu toplantılarına için ABD'ye giden Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu’ndan (SMDK) bir heyet, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve bazı ülkelerin dışişleri bakanlarıyla görüşme yapacaklarını belirterek, Suriye sorununun siyasi yolla çözümü için temaslarda bulunacaklarını ifade etti.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Müzakere Heyeti Başkanı Nasr el Hariri başkanlığındaki 6 kişilik muhalefet heyet, Suriye muhaliflerinin haber kaynaklarının haberine göre, ABD'ye gitti.

Konuşa ilişkin MDK yöneticisi Hewas Egid, Rus haber ajansına yaptığı açıklamada, "Muhalefet heyeti iki gündür New York'ta bulunuyor. Suriye sorununun siyasi yolla çözülmesi ve Cenevre'yi görüşeceğiz. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmemiz olacak. Bazı ülkelerin dışişleri bakanları ve yetkilileriyle görüşmeler yapacağız. Suriye'de gelinen son durumu görüşeceğiz. Suriye sorununun siyasi yolla bir an önce çözülmesini isteyeceğiz. Suriye heyeti 30 Eylül'e kadar ABD'de olacak. Faydalı görüşmeler yapacağımızı umuyorum” şeklinde konuştu.