image

PeyamaKurd- Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları sürerken, CHP’nin halen cezaevinde bulunan Demirtaş ile ilgili çıkışlarına bir tepki de HDP’li Sırrı Sakık’tan geldi. Sakık, Demirtaş’ın cezaevine girmesine birinci sebebin CHP’lilerin olduğunu belirterek, Her yerde devrimcilikten bahsedeceksiniz sonrada gidip hem ülkücülerle ittifak kuracaksınız. hem de günah çıkarma seanslarıyla Kürtlerin ağzına bir parmak bal çalıp Demirtaş’a özgürlük isteyeceksiniz. Bu ne yaman çelişki CHP.” ifadelerine yer verdi

24 Haziran seçimlerinde HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş olurken, CHP'li 4 vekil bugün Demirtaş'ın serbest kalması yönünde paylaşımda bulundu. Bu paylaşımların ardından HDP'den tepkiler geldi.

Bu isimlerden biri olan Sırrı Sakık, "Demirtaş’ın cezaevine girmesine birinci sebep sizsiniz. Her yerde devrimcilikten bahsedeceksiniz sonrada gidip hem ülkücülerle ittifak kuracaksınız. hem de günah çıkarma seanslarıyla Kürtlerin ağzına bir parmak bal çalıp Demirtaş’a özgürlük isteyeceksiniz. Bu ne yaman çelişki CHP" ifadelerini kullandı.

Sakık'ın mesajı sosyal medyada tartışma oluşturdu.