image

PeyamaKurd - Organize suç örgütü lideri Sedat Peker yeni serisini yayımladığı videosunda, Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da işaret ettiği “10 bin dolar alan milletvekilli” hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

10 bin dolar alan siyasetçi iddialarıyla ilgili konşan Peker ardından AKP’li milletvekilli Metin Külünk’ü işaret ederek, “Her ay 10 bin dolar yolladığım milletvekili yok, daha çok yolladıklarım var. Seçim zamanı geldiğinde Metin Külünk'ün arabasına para bıraktık” dedi.

Peker ayrıca Külünk'ün yeğeninin tefeciye olan borçlarını da Külünk'ün ricası üzerine kapattığını açıkladı. Peker, "Almanya’da öyle dernekler var ya, iyi arkadaşlar, ben onları seviyorum. Rica ederdi para yollar mısın diye, el altından onlara para yollardı. Ama öyle her ay giden 10 bin yok. Seçim zamanı geldiğinde arabasına para bırakırdık" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Peker, “Beraber sofra kurduk, yedik içtik” dediği yandaş Akit medya grubu ile ilgili de açıklamalar yapan Peker, belediyelerde dönen rüşvet skandalı ve yandaşlara verilen ihalelere ilişkin de açıklamalarda bulundu.

“Belediyeler nasıl soyuluyor ben size anlayatım”

“Ben size ülkede nasıl para çalınıyor, belediyelerdeki rüşvet sistemi, alt dernekler var anlatacağım kafayı yiyeceksiniz böyle profesyonel hırsızlık mı olur diye” şeklinde konuşan Peker, belediyelerde dönen rüşvet süreciyle ilgili şu iddialarda bulundu:

“Şimdi bir belediye başkanına rüşvet vermeye gittiğinde adam senden parayı almıyor ya bir kelek yaparsa ya gizli kayıt yapıyorsa diye. Diyor ki bizim bir derneğimiz var. Oraya şu kadar yardım yap, 1 milyon, 3 milyon. Sen gidip oraya parayı yatırıyorsun ‘hayır işi’ için. Sen gidiyorsun parayı yatırıyorsun, kaçak kat çıkıyorsun, artık ne yapmak istiyorsun onu yapıyorsun. E para belediye başkanına gitmedi. O ne yapıyor? 100 bin liralık bir iş var, en güvendiği arkadaşı diyor ki 1 milyon liraya fatura kes diyor.

Sonra o 1 milyon liralık işi alıyor ama 100 bin liraya yapıyor. Bir 100 bin de diyor vergi filan çıkarsa 800 bin lirayı kılçıksız alıp cebe indiriyor. Ve hiçbir polis takibinden ceza almıyorlar. Sistem bunun üstüne.”

“Soylu’ya: Bugün senin son günün”

Peker videosunda, yine Süleyman Soylu’yu özellikle hedefine alarak, “Şirketin 57 kat büyümüş, o poliçe sesiyle ben de uyurum. Sülü seni bugün iğnenin deliğinden geçireceğim seni. Bugün senin son günün. Sen Yüce Divan’a gideceksin, yargılanacaksın. Cezayı alacaksın, hiçbir şansın yok. Delillerin de bende. Seni bitireceğim. Madem ben suç örgütü lideriyim” şeklinde konuştu.

“Doğu Perinçek ve iktidara yakın medyaya tepki”

Peker videosunda bazı gazeteleri hedef alarak ifadelerini şu şekilde sürdürdü:

“AKİT TV’deki eski dostlarımız bizi ajan yapmışlar. Aydınlık ile aynı haberi yapmışlar. ‘Büyük bir saldırıyla karşı karşıyayız; bir tarafta FBI, CIA bunlar…”

Bu durumu lehlerine çevirmek için kriz masası kurdular ama karşılarında ben varım.”

“Perinçek’e: PKK kamplarını ziyaret etmişsin, elinde çiçek veriyorsun”

Videosunda Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek’i de hedefine koyan Peker, kendisi ile görüştüğünü belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bizim bir Doğu Perinçek var. Konuşunca filan çok nezaketli ama psikolojisi bozuk. Biz bunun yanına ne zaman gitsek oturur bir şey ikram eder. Siz de saygısından dolayı ona saygı gösterirsiniz. İşte CIA şöyle yaptı, böyle yaptı.

Yaşı büyük, diyor ki işte 'MOSSAD'ın kucağına oturmuş...' O yaşında utanmayacak mısın? Ben sana laf xxx.... Akademisyen çocuğun var, 80 yaşındasin git torun torba sev. Ne bu hırs, hırt; 'CIA yaptı' bırak CIA'yı. Ya bir dur. Dava açmış 'ülkücü katili' demişim diye. E sen gazetende ülkücüleri manşet yapmıyor muydun Doğu ağabey. 3 gün sonra hepsini şehit ediyorlardı. Diğer sol fraksiyonlardakini gazetende manşet yaptığında kaç gün yaşıyorlardı. Ev adreslerine kadar veriyordun, hepsini öldürüyorlardı. Hangi yüzle dava açıyorsun sen?”

Perinçek’in PKK lideri Abdullah Öcalan’a uzattığı çiçeği hatırlatan Peker açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“PKK kamplarını ziyaret etmişsin, elinde çiçek veriyorsun şimdi 'İşte PKK'yı şöyle yapacağız'. Ya senin çiçek verdiğin çocuklar şimdi PKK'yı yönetiyor. 'Ben gazeteciydim'. E Mehmet Ali Birand gitti röportaj yaptı, sen çiçek verdin. Bir de bunlar da bir de böyle bir hastalık var.”

“10 bin dolar alan siyasetçi iddiası”

Peker günlerdir Türkiye gündeminde olan ve kim olduğu merak edilen “10 bin dolar alan siyasetçi” konusuna özellikle değindi.

Peker konuyla ilgili “Şimdi bu 10 bin dolar konusuna gelelim. Sizinle akit yaptık, yalan konuşmayacağız diye. Benim her ay 10 bin dolar yolladığım bir milletvekili yok. Ama daha çok yolladıklarım var” dedi.

Metin Külünk hakkında konuşacağını belirten Peker şu itiraflarda bulundu:

Metin ağabey ile Ömer Külünk diye bir yakını var. Nasıl ilişkimiz size anlatayım.

Ya dedi, tefeciler yeğenimin yerini elinden almış. E dedim Metin ağabey. İşte o zamanın parası bugünün 1-1,5 milyonu. Bir o tefecilerle konuşsan da şey yapsalar. Rezalete bak ya. Ya dedim Metin ağabey ben ismimi unutturmaya çalışıyorum. Şimdi ben adama telefon açsam o onu arayacak, o onu arayacak, sanki ben tahsilat yapıyormuşum gibi. Dedim ağabey kaç para ben vereyim. O konuda ismi geçen duyan bir iki iş adamı arkadaşı var. Biz üçümüz birlikte 300 bini ödeyelim. Tabi iş para ödemeye gelince kimse ödemedi, 300 bini ben ödedim. Tapuyu aldım verdim. Biz para verdik mi böyle veririz.

Veya Almanya’da öyle dernekler var ya, iyi arkadaşlar, ben onları seviyorum. Rica ederdi para yollar mısın diye, el altından onlara para yollardı. Ama öyle her ay giden 10 bin yok. Seçim zamanı geldiğinde arabasına para bırakırdık. Şimdi ben böyle diyince diğer milletvekili tanıdıklarım da… Biz kimseyi söylemeyiz. Biden maydın… Beni sakinleştirmek için film yap, sonra git beni karalama kampanyasına ağabeylik yap.

İstesem gömmek için evet oydu derdim. 10 bin vermedim, düzenli değildi ama çok daha fazlasını verdim. Göreceğiz daha.”