image

PeyamaKurd - Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında arama kararı çıkarılan Sedat Peker, yaptığı son paylaşımda AKP İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş’un ölümüyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Peker, İzmir’de Gülen cemaatine yönelik açılan ve kamuoyunda “FETÖ borsası” olarak bilinen dosyada itirafçı olan AKP İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş’un “Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılabilmesi” için öldürüldüğünü iddia etti.

Gazeteci  Barış Pehlivan bugünkü yazısında Sedat Peker’e Ahmet Kurtuluş cinayeti hakkında bildiklerini kamuoyu ile paylaşması için çağrıda bulunmuştu.

Bunun üzerine Kurtuluş'un öldürülmesine dair Twitter hesabından açıklamalar yapan Sedat Peker, ayrıntılı bilgileri ise daha sonra paylaşacağını söyledi:

Paylaşımının başında Barış Pehlivan’a seslenen Peker, “Ahmet Kurtuluş ile ilgili yazınızı okudum” diyerek bu olaya mutlaka değineceğini belirtti.

Peker olayla ilgili Twitter üzerinden şu paylaşımlarda bulundu:

- Rahmetli Ahmet Kurtuluş iyi bir insandı. feto borsası işinde bürokratlar, siyasiler ve istihbaratçılar tarafından kullanıldı ve alınan paralardan ona hiç pay verilmedi. Bu olayı tüm detaylarıyla anlattığımda zannederim ki gündem çok karışacak.

-Barış bey en çok neye üzülüyorum biliyor musunuz? Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılabilmesi için Ahmet kardeşimi öldürttüler. Türkiye’nin belki de en büyük ifşaatlarını yapan bir kişiyi, mahkeme itirafçı olarak serbest bıraktığı halde…

- …Ahmet kardeşime hiç bir polis koruması verilmedi. Ayrıca da resmi polis kıyafeti giyen, ordudan ayrılma bir kişi tarafından çocuğunun yanında öldürüldü ve tüm bunlar süslü sülünün içişleri bakanlığı döneminde oldu. Bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yapacağım açıklamalar…

- … toplumun psikolojisini çok bozacak. Artık hiçbir vatandaşımız kendini güvende hissetmeyecek. Sizin bu haberiniz yapacağım açıklamayı erkene aldı. Önümüzdeki günlerde mutlaka yapacağım bu konu son yılların en büyük skandalıyken, siyasilerin ve bürokratların el birliğiyle …

- …ülke gündeminden kaçırılıp adeta unutturuldu. Ancak söz namus, tüm detayları ile anlatacağım. süslü sülü unutma, bu konudan da yargılanıp ceza alacaksın.”