image

PeyamaKurd - Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kendisine cezaevindeyken bir ziyaretin gerçekleştiğini söyledi.

Peker, cezaevinde kaldığı süreçte insan hakları ihlalleri olup olmadığının araştırmasını yapmak için CHP'li vekillerin kendisini ziyaret etmesinden dolayı gelen tepkilere yanıt verdi.

Tepkilerin ‘AKP'li troller’den geldiğini belirten Peker, Silivri Cezaevi'nde yatarken Ceza Tevkifevleri Genel Müdürü'nün de Erdoğan'ın talimatıyla kendisini ziyaret ettiğini söyledi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Peker, “CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Milletvekili Veli Ağbaba tüm ergenekon ve balyoz davası sanıklarıyla görüşürken şansımla da görüştüler ( cezaevindeki mahkumların insan hakları ihlalleri varmı diye ). Ne bir eksik ne bir fazla” dedi.

Peker’in konuyla ilgili ifadeleri şu şekilde:

"Ak Partili troller CHP milletvekili Özgür Özer ve Veli Ağbaba’nın beni cezaevinde ziyaret etmesini gündem yapıp kafa karıştırmaya çalışıyorlar. Şahsımı MHP milletvekilleri de ziyaret etti.

“Bu da bir şey mi? Silivri Cezaevinde yatarken ceza tevkifevleri genel müdürü beni koğuşumda ziyaret etti. Baş başa görüştük. Bu cumhuriyet tarihinde hiç olmamıştır. Ceza tevkifevleri genel müdürünü de TAYYİP AĞABEY yanıma yollamıştı. Bence bu daha iyi gündem olacak bir şey.

Kamera kayıtları yerindedir. Bakılıp görülebilir. Sayın ceza tevkifevleri genel müdürüyle (çok önemli bir adam) koğuşumda baş başa görüşme yaparken cezaevi savcıları, müdürleri dışarıda bekliyorlardı. Ne kadar enteresan değil mi?”