image

PeyamaKurd - Türkiye’de organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan ve BAE’de olduğu bilinen Sedat Peker, sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Peker sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Muhalefetin 20 senede yapamadığını Sedat Peker yaptı diyen dostlarım, hizmetlerim henüz bitmedi. Dış politikaya katkı sağlamak için Suriye’ye gidiyorum" açıklaması yaptı.

Kendisine muhalefetin 20 yılda yapamadığını tek başına yapan adam gözüyle bakıldığını ifade eden Peker şu ifadeleri kullandı:

“Muhalefetin 20 senede yapamadığını Sedat Peker yaptı diyen dostlarım, hizmetlerim henüz bitmedi. Dış politikaya katkı sağlamak için Suriye’ye gidiyorum. Oradan da Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan ve Ermenistan’a geçeceğim. DÜNYA BARIŞ ELÇİSİ SEDAT PEKER.”

Peker açıklamasının devamında , "Suriye, Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan, Ermenistan’la şahsımla ilgili yapılacak görüşmelerden sonra barış sağlandığı taktirde ziyaretlerim Suudi Arabistan ve İsrail olarak devam edecek. Durmak yok, yola devam!" ifadelerini kullanarak Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” adlı kitabının ismini parantez açtı.

Paylaşımının devamında “Dünya Barış Elçisi görevimle ABD ve Avrupa’ya gitmeme gerek yok” diyen Peker, “Mülteciler için ülkemize para verdiler onlarla barıştık. Ancak Taliban’ın bize vermediği Kabil havaalanının güvenliğini almak için Afganistan’a gideceğim” açıklamasında bulundu.