image

PeyamaKurd - Uzun zamandır video paylaşımı yapamayan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabı üzerinden gündemi yeniden sarsacak önemli bir iddiada bulundu.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politika Kurulu üyesi ve AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca ile ilgili suçlamalarına devam eden Peker, eski CHP Genel Başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile ilgili de ağır iddialarda bulundu.

Korkmaz Karaca'nın kariyerinde en dikkat çekici unsur, 7 yıl Baykal'ın danışmanlığını yapmasının ardından sonra AKP saflarına katılması olmuştu. Erdoğan 8 Ekim 2018'de Korkmaz Karaca’yı Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu'na üye olarak atamıştı.

“Peker: CHP’li isimlerden sinyalcilik yaparken bu zenginliğe nasıl ulaştın”

Sedat Peker sosyal medya hesabı üzerinden bu transfere dikkat çekerek, Karacaya “5-6 sene evvel Bakırköy eski belediye başkanı Ünal Erzek (Ateş Ünal Erzen) başta olmak üzere tüm CHP’li isimlerden sinyalcilik yaparken bu zenginliğe nasıl ulaştın (ben anlatacağım)? Kendi evinden daha çok Maxx Royallerde, Vogue otellerde kalabilecek hale nasıl geldin (o otellerin fiyatları belli)?” ifadelerini kullanarak dikkat çekici suçlamalarda bulundu.

“Deniz Baykal’ın kaset olayından sonra görevi sen devraldın”

Peker, Korkmaz Karaca ile ilgili Twitten’de Deniz Baykal’ın kaset olayını hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

“Deniz Baykal’ın kaset olayından sonra eski pezevenkleri geri çekilince görevi nasıl devraldın? Kardeşlerim, bunun benle görüşmek istemesinin sebebi, Deniz Baykal’a getirdiği kızlardan birinin ailesinin haberi olmuş. Bu konuda Antalya’daki bu aileyle görüşmem için en yakınlarımı araya koyup bana ulaşmak istedi (Kızın ve ailesinin adını vermemiz doğru olmaz). Tabi ki ben böyle bir namussuzluğun parçası olmadım.

Deniz Baykal bu durumdan haberi olduğu için bunun eline düştü. Tabi ki Sayın Cumhurbaşkanı'yla Deniz Baykal’ın hastanedeki görüşmesini, Hasan Doğan üzerinden koordine eden Korkmaz Karaca'dır. Sonraki yükselişini zaten tüm Türkiye biliyor. Süslü sülü, bir gram namusun varsa bu adamı rüşvetten ve muhabbet tellallığından gözaltına alırsın. Korkmaz Karaca, bunu sana niye yaptım biliyor musun? Süslü sülünün benle olan davasında haksız olduğu halde onun lehine çalışmalar yaptın.”