image

PeyamaKurd- Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden aktarılan bilgilere göre, Rusya’nın 16 Haziran gecesi, Til Temir'deki askeri üssüne, yeni silah ve mühimmatın yanı sıra ek bir kuvveti konuşlandırdığı bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden yapılan açıklamada, Til Temir’e konuşlanan ek kuvvet dışında; daha önce de Rusya’nın 7 Haziran’da, Til Temir yakınlarındaki El-Mebakir askeri üssüne radar, uçaksavar sistemleri ve zırhlı araçlar yerleştirdiği bilgisi de verildi.

“Türkiye ve Rusya, ortak devriye yapıyor”

Açıklamaya göre, Rojava ile Türkiye sınırındaki Rus güçlerinin, Türkiye ile ortak askeri devriyelerini artırdığı ve son olarak dün Dirbêsiyê ilçesinde ortak devriye düzenlediği bildirildi. Devriyenin, her iki taraftan 16 zırhlı aracın katılımıyla gerçekleştirildiği aktarıldı.

Aktarılan bilgilerin devamında, Şirik köyünden başlayan devriye, Delilik, Melek, Ebbas, Aliye ve Dehir el-Arap köylerinden geçerek Zirgan köyündeki Kisra yoluna kadar devam ettiği belirtilirken, devriyenin Talik, Tibiş, Berkevir, Kuneytra köylerini geçerek Şeyh Mansur köyünde sonlandırıldığı aktarıldı.