image

PeyamaKurd - ABD’nin Karadeniz’e savaş gemisi göndermesine ilişkin açıklamada bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Her türlü tehdide hazırız. Rusya topraklarının güvenliğini ve Karadeniz’in güvenliğini sağlama konusunda bizim için sorun yok” ifadesini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İtalya’nın başkenti Roma’da yapılan G20 Liderler Zirvesi’nin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Lavrov, NATO’dan Rusya ile ilişkilerin düzelmesine ilişkin sinyal gelip gelmediğinin sorulması üzerine, NATO’nun ne yapacağına dair hiçbir şekilde bilgilerinin olmadığını dile getirdi.

Bakan Lavrov konuşmalarında, "Gerçeklere dayanıyoruz. Gerçekler öyle ki, NATO bizimle herhangi bir etkileşim istemiyor" sözlerine yer verdi.

Ayrıca açıklamalarında Rusya-NATO Konseyinin çalıştığı dönemde NATO’nun Moskova’dan tek istediği şeyin "hayatı öğretmek" ve "Ukrayna konusunda toplanmak" olduğunu belirten Lavrov, "Tüm çıkarları propagandayı kamçılamak ve Rusya’ya baskı yapmaktı. Artık tamam, mesele kapandı" dedi.