image

PeyamaKurd - Ukrayna'daki savaş sürerken Moskova yönetimi, kara listesine yeni ülkeleri ekledi. Açıklamaya göre Rusya hükümeti, "dostane olmayan ülkeler" listesine Yunanistan, Danimarka, Slovenya, Slovakya ve Hırvatistan'ı dahil etti.

Kara liste ile ilgili bir açıklama yayımlayan Rusya Hükümeti Basın Merkezi, Rusya'ya karşı dostane olmayan eylemlerde bulunan ülkeler listesinin güncellendiğini duyurdu.

Açıklamada Rusya Devlet Başkanı'nın kararnamesi uyarınca oluşturulan "dostane olmayan ülkeler" listesine Yunanistan, Danimarka, Slovenya, Slovakya ve Hırvatistan'ın eklendiği vurgulandı.

Yunanistan, Danimarka ve Slovakya'ya yaptırım!

Açıklanan listeye göre, söz konusu bu ülkelerin Rusya'daki diplomatik misyonlarında ve konsolosluk görevlerinde yerel personel istihdamına sınırlama getirildiği ifade edildi.

Moskova yönetimi, Yunanistan için 34 kişi, Danimarka için 20, Slovakya için de 16 kişilik yerel personel sınırı belirlendiğini açıkladı. Listedeki Slovenya ve Hırvatistan’ın ise bundan sonra diplomatik misyonlarında ve konsolosluk görevlerinde yerel personel istihdam edemeyeceği de bildirdi.