image

PeyamaKurdTürkiye’ye uyarılarda bulunan Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov, Türkiye’yi Rojava'daki duruma doğru orantılı olarak hareket etmesi ve eylemleriyle Suriye’deki siyasi çözüm sürecini engellememesi konusunda uyardı.

Rusya Kremlin Saray’ından Rojava'ya yönelik operasyonlarını sürdüren Türkiye’ye uyarı açıklaması yapıldı.

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, Türkiye’nin yürüttüğü operasyonla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Rus haber ajansında yer alan habere göre, Uşakov, yürütülen operasyonla ilgili beklentilerini şu sözlerle dile getirdi: “En önemlisi Türkiye’nin duruma doğru orantılı olarak hareket etmesi ve eylemleriyle Suriye’deki siyasi çözüm sürecini engellememesi. Bizim için en önemlisi bu.”

Uşakov, Rusya Develet Başkanı Vladimir Putin'in 12 yıl aradan sonra ziyarette bulunduğu Suudi Arabistan yönetimi ile görüşmeleri hakkında da bilgi vererek, Putin ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın bu konuyu akşam yemeği sırasında ayrıntılı bir şekilde ele alacaklarını belirtti.