image

PeyamaKurd - İngiltere hükümetinin Rusya'nın seçimlere müdahale ettiğine dair kanıt bulunmadığını belirten Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, eğer olsaydı bunları çoktan sunmuş olacağını ifade etti.

Bakanlık Sözcüsü, Telegram hesabından yaptığı açıklamada,, Londra Yüksek Mahkemesi'nin Rus müdahalesiyle ilgili davanın görülmesi yönündeki talebi reddetmesini değerlendirdi.

Açıklamasında, "Gerçekten, her şey böyle bittiği için biraz üzüntü bile duyuyorum" diyen Zaharova, "Mahkemedeki argümanları, kanıtların geliştirilmesini ve tarafların savunmalarını izlemek çok ilgi çekici olurdu. Ayrıca eğer ortaya koyacakları bir şeyler olsaydı, İngiliz hükümeti bunu uzun zaman önce yapardı" sözlerine yer verdi.

Ayrıca Zaharova, mahkemenin görüşüne göre davanın hukuki bir düzleme değil, siyasi bir düzleme dayandığını belirterek mahkemenin ret kararına ilişkin argümanını kabul etmemenin zor olduğunu belirterek, "Davacılar, ülkelerinin güvenliğinden endişe etmek yerine 'siyasi puanlar' kazanıyor" dedi.