image

PeyamaKurd - ABD ve AB ülkelerinin Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya'ya yönelik yaptırımlarına Moskova'dan da bir hamle geldi. Rusya, ABD Başkanı olmak üzere birçok isme yasak getirdi.

Yaptırımlarla ilgili açıklamada bulunan Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD Başkanı Joe Biden ile Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in de aralarında bulunduğu toplam 963 ABD vatandaşına ülkeye giriş yasağının uygulandığını bildirdi.

Rusya, ABD'li isimlere ülke giriş yasağı koydu!

Biden ve Blinken'in yer aldığı liste ile ilgili Bakanlığın remi internet sitesinde yer alan yazılı açıklamada, ABD tarafından sürekli olarak uygulanan Rusya karşıtı yaptırımlara yanıt bağlamında Rusya'ya girişi kalıcı olarak yasaklanan ABD vatandaşlarının bir listesinin yayınlandığı vurgulandı.

Bakanlığın yayımladığı açıklamada ABD Başkanı Biden ve oğlu Hunter Biden, Dışişleri Bakanı Blinken, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns ile diğer yetkililerin bulunduğu toplam 963 kişinin listeye eklendiği belirtildi.

Ayrıca açıklamada ABD'nin, kendisine daha sonra bumerang gibi geri dönen düşmanca eylemlerle meşgul olduğu belirtilerek şu sözleri kullandı:

"Rusya, bir yüzleşme istemiyor ve her zaman saygı duyduğumuz ABD halkını, Rus düşmanlığını kışkırtan ABD makamlarından ve onlara hizmet edenlerden ayırarak dürüst ve karşılıklı saygıya dayalı diyaloga açıktır."