image

PeyamaKurd - ABD'ye yönelik yapılan siber saldırılara ilişkin açıklamada bulunan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Moskova’nın ABD’nin resmi kurumlarını ve şirketlerini hedef alan siber saldırılarla alakası olmadığını ifade etti.

Kremlin Sözcüsü Peskov konuyla ilgili basına yaptığı açıklamada, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun resmi kurumlara yönelik siber saldırılarda Rusya’nın parmağı olduğu yönündeki açıklamaları ile ilgili sorular karşısında Moskova’nın söz konusu siber saldırılarla alakası olmadığını dile getirdi.

"Saldırın Moskova ile alakası yok..."

Kremlin Sözcüsü açıklamasında, “Rusya’nın bu tür saldırılarla ve özellikle de bu saldırıyla alakası bulunmuyor. Bunu resmi olarak ve kararlılıkla belirtiyoruz" sözlerine yer verdi.

Peskov, ‘Rusya'nın bir takım olaylara karışması ile ilgili her türlü suçlamanın kesinlikle asılsız ve daha ziyade her olayda körü körüne kullanılan Rusofobinin devamı’ niteliğinde olduğunu da dikkat çekti.

Ayrıca açıklamasının devamında, ABD’de siber saldırılar ile ilgili tartışmanın, ‘söz konusu saldırılara ABD’nin maruz kalması nedeniyle büyüdüğüne’ vurgu yapan Peskov, “Kesinlikle bu tartışmanın bizimle herhangi bir alakası yok” değerlendirmesinde bulundu.