image

PeyamaKurd - Riyad yönetiminden yapılan açıklamaya göre, Yemen'de İran destekli Husi milisler tarafından gönderilen patlayıcı yüklü teknenin Kızıldeniz’de imha edildiği ileri sürüldü.

Operasyon ile ilgili açıklamada bulunan Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı sözcüsü Albay Turki el-Maliki, İran destekli Husi milisler tarafından gönderilen patlayıcı yüklü teknenin Kızıldeniz’de Yanbu açıklarında imha edildiğini duyurdu.

Bakanlık Sözcüsü Maliki'nin açıklamasında, İran destekli Husi milisler tarafından Yemen topraklarından gönderilen ve Suudi Arabistan deniz birliklerinin yakından takip ettiği uzaktan kumandalı patlayıcı yüklü teknenin kontrollü bir şekilde imha edildiği belirtildi.

Ayrıca Sözcü açıklamasında, bölgesel ve uluslararası güvenlik, seyrüsefer yolları ve Babu’l Mendeb Boğazı ile Kızıldeniz’in güneyindeki küresel ticaret için tehdit oluşturan patlayıcı yüklü teknenin imha edildiğini kaydetti.

Savunma Bakanlığı Sözcüsü Maliki, Savunma Bakanlığı'nın ülke topraklarını ve ekonomik tesisleri hedef almaya yönelik her türlü düşmanca teşebbüse karşı katı önlemler aldığını vurguladı.