image

PeyamaKurd - Pazarcık'taki petrol hattındaki yangın ile ilgili PKK çatısı altındaki “HBDH Milisleri” tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, “18 Ocak 2022 günü HBDH Milislerimiz Maraş/Pazarcık’ta bulunan petrol boru hattını özel bir teknikle imha etmiştir. Milislerimiz, eylemlerinin ardından güvenli bir şekilde üslenme alanlarına ulaşmışlardır” denildi.

PKK'ye bağlı olan Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH), Maraş’ın Pazarcık ilçesindeki petrol hattına yönelik saldırıyı üstlendi.

Dün meydana gelen olayla ilgili HBDH'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“HBDH gerilla ve milisleriyle her an, her dakika ve her yerde eylem gücünü örgütlemektedir. Maraş’taki eylemimiz ezilen halklarımıza, işçi sınıfına, emekçilere, zindanlarda direnenlere, faşistler tarafından katledilen onlarca devrimcinin intikamının alınması için gerçekleştirilmiştir.

HBDH gerillaları AKP-MHP faşizminin ve onun destekçilerinin yaptıkları her faaliyetten haberdardır. Onların geçmişten bugüne ve geleceğe dair planladığı katliamların hesabını soracaktır. Hiçbir hesap mahşere kalmayacaktır.

Bundan sonra bilinsin ki halka zulmeden, devrimcileri vuran, emekçilerin onurlarını yere sermek isteyen ve faşizme destek veren her kim varsa HBDH gerillaları ve milisleri oradadır.”

Dün yoğun kar yağışının etkili olduğu Pazarcık ilçesine bağlı Narlı Mahallesi'ndeki bir petrol boru hattında patlama meydana gelmişti.