image

PeyamaKurd - Türkiye’de organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan Sedat Peker, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

KKTC'de uyuşturucu ticareti yaptığı öne sürülen Halil Falyalı’nın tutuklanmasının ardından, Peker cephesinden Falyalı'nın bütün şantaj koleksiyonunu ele geçirdikleri iddiası geldi.

Bu iddianın ardından daha önce görevinden ayrıldığını duyuran Kuzey Kıbrıs Başbakanı Ersan Saner, siyasetten çekilme kararı aldığını duyurdu.

Şantaj belgeleri Peker’in elinde!

Kuzey Kıbrıs’ta suç örgütü lideri olduğu öne sürülen Halil Falyalı’nın geçtiğimiz günlerde tutuklanmasının ardından Başbakan Ersan Saner’in içinde yer aldığı bir ‘kaset’ iddiası patlak verdi.

Edinilen bilgilere göre, Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur, sosyal medya hesabından dün yaptığı açıklamada, Kuzey Kıbrıs’ta kumarhane işleten ve bir darp ve zorla alıkoyma iddiası nedeniyle tutuklanan Halil Falyalı'nın, siyasilere ve bürokratlara şantaj yapmak için çektiği kaset koleksiyonunun Sedat Peker'in eline geçtiğini söyledi.

Emre Olur, sosyal medya hesabı üzerinden şu bilgileri paylaştı:

“3 sene önce Eray Kenanoğlu yasadışı bahis işi yüzünden vurulmuştu. Mayıs 2021 itibariyle Sn. Reis Sedat Peker’in Halil Falyalı açıklamaları geldi.

3 sene sonra ise Halil Falyalı’nın baskısıyla Sn. Reis Sedat Peker’i bu dosyaya katanlar Halil Falyalı'nın şantaj kasetlerinin Sn. Reis Sedat Peker’in eline geçeceğini hesaba katamamışlar. Allah çok büyük, hikaye devam ediyor.

Sn. Reis Sedat Peker’in söylediği gibi: Doğruların gözle görülmeyen orduları, vatan fedailerinin arasında da gözle görülmeyen bağlar vardır. Velhasıl biz her yerdeyiz, biz milyonlarız…”

Peker: Falyalı’nın arşivinde Türkiye’den kimler mi var? Çok eğleneceğiz çok!

Sedat Peker’in yayımladığı videoda Binali Yıldırım‘ın oğlu Erkam Yıldırım ve Mehmet Ağar‘la birlikte kokain ticareti yapmakla suçladığı Halil Falyalı, hakkında ‘darp, adam kaçırma ve zorla alıkoyma’ iddiaları nedeniyle çıkartılan tutuklama kararı üzerine bir süre önce Girne'de polise teslim olmuştu.

Sedat Peker, olaylara ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadeleri kullandı:

“1-Bu tip videolar müstehcen olduğu için benim kendi hesaplarımdan asla yayınlanamazlar. Ancak Deli Çavuş diye yeni bir hesap varmış. Şahsıma komplo kuran Kıbrıslı siyasiler eğer istifa etmezlerse videolar buradan yayınlanmaya devam edecektir.

2-Kıbrıslı siyasetçiler (şerefli olanlar baş tacı), sizin de hepinizi deli edecem. Sonra sülü gibi sizi de tedavi edecem. falyalı’nın arşivinde Türkiye’den kimler mi var? Çok eğleneceğiz çok.”

Şantaj videosu dolaşıma sokuldu: Saner siyasetten çekilme karar aldı!

Peker cephesinden gelen bu iddiaların ardından, Ersan Saner’e ait olduğu iddia edilen müstehcen bir video, sosyal medya üzerinden dolaşıma sokuldu.

Gazeteci Erk Acarer'in de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında Falyalı'nın cezaevinden çıkmak için bürokratlara ve siyasilere müstehcen kasetleri üzerinden şantaj yaptığını ve elindeki şantaj kasetlerinde yer alan isimlerden birinin KKTC Başbakanı Ersan Saner olduğunu belirtmesinin ardından Saner, siyasetten çekilme kararı aldı.

Söz konusu videoyu izlediğini söyleyen ve "KKTC'de mide bulandıran işler oluyor ve maalesef bu işler hem KKTC Başbakanı hem de Türkiye'ye uzanıyor" diye yazan gazeteci Acarer, "Falyalı cezaevine gönderilmişti ama pazarlık başlattı. 'Beni çıkarın' diye şantaj yapmaya başladı. İddiaya göre, bürokrat ve siyasilere müstehcen kasetleri üzerinden baskı yaptı" ifadelerini kullandı.

Acerer, videoda kurgu görmediğini ancak meselenin özel hayat değil, kriminal kişilerin şantajlarına açık hale gelecek zafiyetlere sahip yetkililerin olması olduğunun altını çiziyor.

Siyasetten çekildiğini duyuran Saner: Konu sadece ben değilim!

Gelişmelere ilişkin “Konu sadece ben değilim. Saldırıya uğrayan ben, ailem, partim ve siyaset kurumumuzdur” dedi.

Bu açıklamanın öncesinde ise Kıbrıs Gazetesi, Ersan Saner’in siyasetten çekilme kararı aldığını iddia etti. Haberde, hukuki sorunlar nedeniyle başbakanlık görevinden de izne ayrılması beklenen Saner’in yerine Nazım Çavuşoğlu ve Ünal Üstel’in vekalet etmesi beklendiği öne sürüldü.